دانشگاه علوم پزشکی ایلام


[IRANDNN_PUBLISHSTARTDATE:dd]

پیام تسلیت رئیس دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی

پیام تسلیت رئیس دانشگاه به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با صدور پیامی فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله حسین (ع )و یاران صدیقش را تسلیت گفت .


به گزارش خبرنگار وب دا، در متن پیام دکتر علی دل پیشه پیام آمده است :

بسم الله الرحمن الرحیم

ماه محرم یادآور شجاعت، ایستادگی، مقاومت ، ایثار و از جان گذشتگی بزرگ مردانی است که مسیر حق از باطل را تشخیص داده بودند و برای رسیدن به عشق و آزادگی جان و مال خود را فدا کردند.


واقعه عاشورا کامل ترین نمونه تقابل کفر و ایمان و مبارزه حق علیه باطل است که آثار آن در تمامی ابعاد تاریخ شیعه و در زندگی مردان و زنانی که در مکتب عاشورا درس آموخته اند مشهود می باشد . واقعه عاشورا یک رویداد ساده نیست، یک دانشگاه، یک مکتب و یک بینش است. فرصتی ارزشمند برای آموختن مهمترین درسها همچون  ذلت‌گریزی، ستم‌ستیزی و حمایت از دین و پایبندی به آداب و اصول اسلامی است .


بدینوسیله فرا رسیدن ماه محرم، ماه حزن و اندوه و ایام سوگواری حضرت آقا ابا عبدالله الحسین (ع) و هفتاد و دو تن از یاران فداکار و باوفای ایشان و ایام تاسوعا و عاشورای حسینی را حضور مردم مؤمن و خداجوی استان ایلام تسلیت عرض نموده، امید است عزاداری همه عاشقان حضرت ثارالله(ع) در این روز های پرسوز و ماتم، مقبول درگاه حضرت احدیت واقع گردد.

دکتر علی دل پیشه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (714)
کد خبر: 3324647