شماره: 3533181
1396/08/17
پیام تسلیت رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی
پیام تسلیت رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی


رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام طی پیامی، فرارسیدن اربعین حسینی را به عموم مردم شهیدپرور استان ایلام تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار وب دا، متن پیام دکتر علی دل پیشه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
اربعین، رمز پویایی همیشگی نهضت پربار حسینی و اعلام پایبندی به مکتب سرخ عاشوراست. در آیینه تاریخ ، حوادثی دیده می شود که همانند موج، دامنه می گیرد، گسترده می شود و کران تاکران را در می نوردد. چنین حادثه هایی، جاودانه و ماندگار است و هیچ سدّ و حائلی را توان پوشاندن آنها نیست.

یاد امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان، با هر اربعین، حرمتی فزون تر می یابد؛ زیرا گرامی داشت چهلمین روز شهادت آن پرچمدار بزرگ اسلام، زنده نگهداشتن یاد و خاطره او و پاسداری از ارزش های معنوی است.

این روزها با فرا رسیدن اربعین حسینی، میلیونها عاشق و دلداده با پای پیاده از سراسر جهان بویژه از کشور عزیزمان ایران اسلامی برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین رهسپار سفر کربلا شده اند تا علاوه بر حضور پرشور در این مراسم معنوی که نمایشگر اقتدار اسلام و مسلمین است، پیام مهم عاشورا را که همانا شهادت، استقامت و پایداری است، به گوش مستکبران و دشمنان اسلام و قرآن برسانند.

افتخاری بس بزرگ است که مردمان نجیب و ولایتمدار استان ایلام میزبان زائران اربعین حسینی هستند و جوش و خروش و با تردد عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) از مرز بین المللی مهران برای زیارت و عرض ارادت به بارگاه ملکوتی و مقدس سیدالشهدا(ع)، استان ایلام مأوا و منزلگاه دلدادگان ایشان شده است.

اینجانب اربعین حسینی را به همه دوستداران و دلدادگان سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) به ویژه مردم همیشه در صحنه و قهرمان استان ایلام تسلیت و تعزیت عرض نموده و امیدوارم همواره رهرو آن امام بزرگوار در راستی و دینداری در تمامی عرصه های زندگی باشیم.

دکتر علی دل پیشه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
حق انتشار محفوظ است ©