شماره: 3662336
1396/09/09
همایش روز جهانی رادیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
همایش روز جهانی رادیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

همایش روز جهانی رادیولوژی به منظور تكريم جايگاه و تاثير راديولوژي در عرصه تشخيص و درمان بيماران به همت گروه رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و با حضور مسئولان دانشگاه برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این همایش مشاور رئیس دانشگاه در امور درمان ضمن تبريك اين روز به رادیولوژیست‌های فداكار و انساندوست، از زحمات و خدمات دلسوزانه و خالصانه اين عزيزان تشكر و قدرداني كردو ادامه داد: با توجه به مشکلات و نارسایی های رادیولوژی دانشگاه از اولویت‌های حوزه درمان است ما در تلاشیم که با رایزنی ها و هم اندیشی با وزارت بهداشت در راه رفع این چالش‌ها گام‌های موثری برداریم.

 

دکتر جمشیدی بیان کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت بسیاری از نیازمندی‌های دانشگاه در حوزه درمان شده جهت شدن بیمارستانها به تجهیزات پیشرفته پزشکی تشخیصی خدمات به مردم و بیماران بسیار متفاوت تر شده و موجبات رضایتمندی عمومی از این خدمات حاصل گردیده است.

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در ادامه ضمن تبریک این مناسبت خاطرنشان کرد: رشته رادیولوژی چرخه‌ ای مهم و حیاتی از حوزه درمان است که تلاش صادقانه و مسئولانه دست‌اندرکاران این حوزه بهترین خدمات را به مردم و مراجعان ارائه نموده اند.

 

دکتر غلامرضا کلوندی با تاکید بر ضرورت فراگیری آموزش‌ها در زمینه رادیولوژی ابراز داشت: در دنیای کنونی سرعت پیشرفت علم غیر قابل تصور است، رشته رادیولوژی و پرتونگاری نیز جزو رشته هایی است که به روز بوده و بر وسعت ابداع روش های نوین در این رشته افزوده می‌شود.

 

وی با بیان اینکه استفاده از رادیولوژی و تلاش دست‌اندرکاران آن، سلامت را به مردم و بیماران هدیه نموده است، ادامه داد: در آینده نزدیک دانشگاه های علوم پزشکی در حوزه بین المللی سازی با یک دانشگاه معتبر از کشور مالزی در حوزه آموزش و پژوهش قرارداد همکاری منعقد خواهند نمود و طرفین در حوزه‌های تبادل استاد و دانشجو و آموزش های متنوع پزشکی همکاری می نمایند.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز به عنوان یکی دیگر از سخنرانان این همایش با تبریک روز جهانی رادیولوژی به همکاران به این حوزه در دانشگاه عنوان کرد مزایای خدمات رادیولوژی امروزه علم پزشکی آمده تا در تشخیص های درمانی در کنار توضیح درمان خدمات دهی نماید.

 

دکتر فیروز بالاوندی ادامه داد: در شاخه پزشکی از علوم پرتونگاری در راه خدمت به جامعه استفاده می‌شود و دانشمندان در عرصه پزشکی تلاش و اهتمام ورزیدن تا امروز در کنار این پیشرفت‌ها و دستاوردها راحت‌تر به مردم و بیماران شود.

 

وی ادامه داد: کار در این عرصه در هفته سلامت افتخاری بزرگ است که خداوند به بندگان لایق خود ارزانی داشته و همه باید شکرگزار این نعمت خداوند باشیم.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: ظرفیت عظیمی از نظر کمی و کیفی در حوزه رادیولوژی دانشگاه وجود دارد که لازم است از این پتانسیل در راه خدمت به مردم بیشتر استفاده نماییم.

 

در بخش دیگری از این همایش، کرمخانی مسئول رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایلام به عنوان میزبان این مراسم ضمن خیرمقدم به حاضران و تبریک روز جهانی رادیولوژی اظهار کرد: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، در دانشگاه تنها 2 دستگاه رادیولوژی دیجیتال موجود بود اما پس از اجرای این طرح با رایزنی‌ها و پیگیری‌های به عمل آمده در کمتر 2 سال تعداد 9 دستگاه رادیولوژی دیجیتال خریداری و در بیمارستان های نه گانه استان نصب شده است.

 

وی همچنین از خریداری تجهیزات بیمارستانی در مدت اجرای طرح تحول نظام سلامت در دانشگاه اشاره کرد و گفت: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت همکاران رادیولوژیست با دستگاه های رادیولوژی آنالوگ قدیمی انجام خدمت می‌کردند و هزینه تعمیر و نگهداری این دستگاه ها سالانه بالغ بر 4 میلیارد ریال بود که با تجهیز بیمارستان ها به رادیولوژی های دیجیتال این مبلغ به یک میلیارد ریال کاهش یافته است.

 

مسئول رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان این مطلب که برای تجهیز بیمارستان‌های استان به دستگاه‌های جدید رادیولوژی بالغ بر 170 میلیارد ریال هزینه شده، ابراز کرد: با تجهیز بیمارستان ها به دستگاههای رادیولوژی جدید، انگیزه همکاران برای خدمت رسانی به مردم و بیماران مضاعف شده و کیفیت و کمیت این خدمات نسبت به گذشته در سطح بالاتری قرار دارد.

 

در ادامه این همایش نیز سلیمانی رئیس انجمن رادیولوژی استان با تبریک روز جهانی رادیولوژی ضمن بیان  گزارشی از جایگاه حوزه رادیولوژی در استان و اقدامات انجام شده در این حوزه در خصوص ضرورت توجه هر چه بیشتر مسئولان به جایگاه رشته رادیولوژی را خواستار شد.

 گفتنی است با حضور مسئولان از رادیولوژیست های برتر بیمارستانهای تابعه دانشگاه با اهدای لوح تجلیل به عمل آمد.

حق انتشار محفوظ است ©