شماره: 4631421
1397/03/14
برگزاری جلسه شورای فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام
برگزاری جلسه شورای فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

جلسه شورای فرهنگی با حضور رئیس دانشگاه، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاونین و مدیران در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار وب دا، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این جلسه ضمن تسلیت ایام ارتحال امام (ره) و ایام  شهادت امام علی(ع) گفت: به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه تاکنون برنامه های متعددی اجرا شده است که زحمات همکاران این معاونت قابل تحسین است.

 

دکتر کریم همتی افزود: از زمان انتصاب دکتر استاک معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه کارها وخدمات بسیار زیادی درزمینه های مختلف فرهنگی و دانشجویی انجام شده است که اتفاق مبارکی است و نمود داردکه تمامی این موفقیتها حاصل ارتباط مستمر و منطقی دکتر استاک معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه و سایر همکاران ایشان درمعاونت با دانشجویان بوده است.

 

وی در ادامه سخنان خود خواستار توجه ویژه به نیازمندیها و مطالبات دانشجویان، تداوم نشست با دانشجویان، حضور مداوم مشاورین در خوابگاه های دانشجویی، برگزاری کارگاه ها و مراسم های مختلف در خوابگاه های دانشجویی برای دانشجویان ورعایت اصول اخلاق و برخورد مناسب و دلسوزانه با دانشجویان شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه نیز ضمن تسلیت ایام ارتحال امام (ره) و قیام ۱۵ خرداد گفت: انقلاب اسلامی با بهرگیری از تعالیم حیات بخش اسلام و آموزه های اسلامی  و ائمه اطهار با ایثار وجانفشانی مردم و رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) به پیروزی رسیده وهم اکنون نیز مردم با حضور آگاهانه، هوشیارانه و با بصیرت در تمامی صحنه ها و توطئه های دشمنان در کنار رهبری هستند.

 

وی در ادامه سخنان خود از شورای فرهنگی به عنوان قرار گاه فکری و فرهنگی دانشگاه نام برده و افزود: اعضای این شورا با دقت و توجه خاصی در خواست های دانشجویان را بررسی می کنند.

 

وی در ادامه خواستار اجرای بیشتر ویژه برنامه های فرهنگی برای دانشجویان، کارکنان و اساتید و برگزاری منظم جلسات شورای فرهنگی دانشگاه شد.

 

دکتر پاکزاد معاون توسعه دانشگاه نیز در ادامه این جلسه، محیط دانشجویی را از محیطهای حساس دانست و گفت: برای اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی منجر به تغییر رفتار مناسب در بین دانشجویان مشارکت تمامی واحدهای دانشگاه ضروری است.

 

دکتر استاک معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی(ع) ، ارتحال امام(ره) و قیام ۱۵ خرداد گفت: تربیت تشکیلات دانشجو از جمله اولویتهای دانشگاه است که هم اکنون در دانشگاه هم  از بعد کمی و هم از بعد کیفی روند مطلوبی وجود دارد.

 

وی افزود نمود: بخشی وبرجسته کردن حضور دانشجویان در تمامی برنامه های دانشگاه، ایجاد فضای نقد و آزادی بیان در بین دانشجویان تنها بخشی از اقدامات انجام شده معاونت فرهنگی دانشجویی بوده است بطوری که هم اکنون در سایت مفدا برنامه های تشکلها، کانونها وانجمن های علمی با نام دانشجویان درج می شود.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ادامه گزارشی از اقدامات معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه ارائه و خاطرنشان کرد: معاونت فرهنگی دانشجویی فقط متعلق به پردیس دانشگاه نیست بلکه حوزه فرهنگی متعلق به تمامی معاونتها و واحدهای تابعه دانشگاه است.

 

در ادامه این جلسه نظری مدیر حراست دانشگاه، خانم دکتر نریمانی مشاور رییس دانشگاه در امور بانوان، دکتر ولی زاده معاون اموزشی دانشگاه، پورمنتی رییس ستاد شاهد وایثارگر دانشگاه، زمانی مدیر سازمان جامعه پزشکی وعبدالهی مسئول تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه  گزارشی از عملکرد  واحدهای خود در  زمینه فرهنگی را ارائه کردند.

 

 اعزام دانشجویان به اردوی جهادی در تابستان، اعزام فعالین فرهنگی ودانشجویی به اردوی مشهد مقدس و صدور مجوز فعالیت کانون موسیقی با نظارت شورای فرهنگی از جمله مصوبات این جلسه بوده است.

حق انتشار محفوظ است ©