شماره: 4663360
1397/03/20
پیام تسلیت رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مناسبت درگذشت حجة الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی
پیام تسلیت رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مناسبت درگذشت حجة الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در پیامی درگذشت حجة الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی عضو دائم شورای عالی انقلاب فرهنگی را تسلیت گفت.

 

به گزارش خبرنگار وب دا، متن پیام تسلیت دکتر کریم همتی بدین شرح است:

 

(انا لله و انا الیه راجعون)

خبر درگذشت عالم ربانی و گرانمایه حجة الاسلام و المسلمین دکتر احمد احمدی موجب تالم و تاسف فراوان گردید.

ایشان یکی از بزرگان و نامداران عرصه تفسیر و فلسفه اسلامی بود که دروس آن را در سطوح عالی (اسفار و شفا) نزد علامه طباطبائی، درس فقه و اصول را نزد بزرگانی همچون امام خمینی (ره)، سیدحسین طباطبایی بروجردی، آیات عظام سلطانی، مشکینی، محقق داماد و نجفی مرعشی فرا گرفتند و در راه نشر آن اهتمام و تلاشی خستگی ناپذیر را در سراسر زندگی پربار و عالمانه خود رقم زدند.

 

از سوابق درخشان و ماندگار این شخصیت برجسته و عالم دینی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال ۱۳۶۰، بنیانگذاری سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و مدیریت ۳۳ ساله این سازمان، از مؤسسان دانشگاه تربیت مدرس، نماینده مردم تهران در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی، عضو هیأت علمی این دانشگاه از سال 1352 و تدریس فلسفه اسلامی و فلسفه غرب و فلسفه تطبیقی در مقطع دکتری بوده است.

 

این شخصیت بزرگ یقیناً از برترین چهره های فلسفی عصر کنونی و از اندیشمندان حوزوی و علمی محسوب می گردند که یادشان همواره در اذهان نخبگان و برجستگان دینی و علمی و مردم به عنوان یک خادم راه دین و علم گرامی خواهد بود.

اینجانب درگذشت این عالم ربانی و اندیشمند دینی را تسلیت عرض نموده و از پیشگاه حضرت حق مصداق آیه" فَإِنَّ اللَّهَ لَا یُضِیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِینَ" علو درجات آن مرحوم و صبر و اجر بازماندگان محترم را مسئلت می نمایم.

 

دکتر کریم همتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام

حق انتشار محفوظ است ©