شماره: 4813437
1397/04/17
توصیه هایی به مردم در راستای پیشگیری از گرمازدگی
توصیه هایی به مردم در راستای پیشگیری از گرمازدگی

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهلران در راستای پیشگیری از گرمازدگی مردم این شهرستان توصیه هایی را صادر نمود.

 

به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر اسدالله مهاجر در این رابطه اظهار داشت: با توجه به افزایش دمای هوای شهرستان دهلران در روزهای آتی به بیش از ۵۰ درجه، مردم مراقب حفظ سلامت خود در  برابر گرمازدگی باشند .

 

وی ادامه داد: سالخورده ها، شیرخواران، زنان باردار، کودکان، ورزشکاران و سربازان مهمترین افرادی هستند که در معرض خطر گرمازدگی قرار دارند .

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دهلران ابراز کرد: علائم گرمازدگی شامل پوست قرمز، داغ و خشک و سپس رنگ پریده یا کبود، تعریق کم یا عدم تعریق، دمای بالای ۳۹.۵ درجه بدن، ضربان قوی و تند قلب، تنفس کوتاه و سریع، سردرد، سرگیجه، حالت تهوع، گیجی و کاهش سطح هوشیاری می باشد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به راههای پیشگیری از گرمازدگی اشاره نمود و افزود: پوشیدن لباسهای سبک با رنگ روشن، استفاده از کلاه های پهن، استفاده از کرم های ضد آفتاب با فاکتور حفاظتی ۳۰ و بالاتر، مصرف مقادیر مایعات (روزانه نوشیدن ۸ لیوان آب در تابستان)، استفاده ازغذاهای کم چرب، میوه ها و سبزیجات فیبر دار و قرار نگرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب راههایی هستند که می تواند در جلوگیری از گرمازدگی مفید واقع شود.

 

دکتر مهاجر در پایان سخنان خود همچنین توصیه نمود که در صورت برخورد با فرد دچار گرمازدگی، انتقال وی به جای خنک، خنک نمودن با اسفنج مرطوب و تماس سریع با اورژانس ۱۱۵ ضروری است .

حق انتشار محفوظ است ©