طراحی سایت
ﺳﻪشنبه 29 خرداد 1397
Menu
26

سفر وزیر بهداشت، دستاوردهای بی نظیری برای استان داشته است

 سفر وزیر بهداشت، دستاوردهای بی نظیری برای استان داشته است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: مجموعه ای که در یک ماه گذشته با سفر وزیر محترم بهداشت به استان افتتاح شد، از بی‌نظیرترین خدماتی است که در حوزه سلامت به مردم تقدیم گردید.


به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر علی دل پیشه در  دیدار هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی با امام جمعه ایلام ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و تبریک پیشاپیش سال نو اظهار کرد: سال ۹۵ برای مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایلام و توفیقات مختلفی در حوزه های هفتگانه دانشگاه حاصل شد.

وی ادامه داد: از جمله خدمات و مواردی که به بهره‌برداری رسید، استقرار دستگاه‌های تشخیصی در سطح استان بود که نبود آنان در سیستم درمانی باعث شده بود هم استانی هایمان به استان‌های دیگر برای دریافت این خدمات سفر کنند.


رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه خرید و استقرار دستگاه ام آر آی در بیمارستان امام خمینی(ره) یکی از نیازهای مهم و حیاتی استان بود، افزود: تصاویر حاصل از این دستگاه بسیار دقیق و با کیفیت بوده که در غرب کشور بی همتاست.


وی ادامه داد: در همین روزهای آغازین افتتاح این دستگاه بیش از 
۶۰۰ نفر در نوبت دریافت انجام ام آر آی قرار گرفته اند تا از خدمات تصویربرداری آن بهره‌مند شوند که خدمت بزرگ و شایسته ای برای مردم استان است.


وی همچنین در ادامه گفت: در شهرستان های جنوبی استان که استقرار پزشک عمومی در گذشته در آنجا آرزوی مردم بوده، استقرار دستگاه تشخیصی سی تی اسکن در آبدانان و دهلران خدمتی دیگر بود که به مردمان عزیز این مناطق تقدیم شد که از اعزام بیماران برای دریافت خدمات تشخیصی به مرکز استان و شهرستان‌های شمالی خوزستان جلوگیری می کند.


دکتر دل پیشه خاطرنشان کرد: افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام خمینی(ره) با ظرفیت 
۱۸ تخت و بالاترین کیفیت ممکن یکی دیگر از خدمات وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مردم استان است که تا سال های متمادی  در آینده دغدغه کمبود تخت در این حوزه را برطرف نمود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ادامه تصریح کرد: افتتاح درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی فجر انقلاب با دارا بودن داروخانه، آزمایشگاه و رادیولوژی در مدار خدمت‌رسانی به مردم قرار گرفت که هم اکنون روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر از خدمات  دولتی این درمانگاه تخصصی استفاده می کنند.


وی ادامه داد: در حوزه بهداشت نیز توفیقات مطلوبی در مبارزه با بیماری سالک داشته ایم که کاهش آن در شهرستان های جنوبی استان بسیار محسوس و ملموس است.
 


رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: همچنین در حوزه های دانشجویی و فرهنگی نیز دانشگاه دستاوردهای شایسته ای داشته که نشان از تلاش و اهتمام مسئولان و دست اندرکاران این حوزه دارد. کسب مقام های برتر کشوری توسط دانشجویان حاصل زحمت و تلاش دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه و مسئولان فرهنگی است.

 

دکتر دل پیشه در ادامه ذکر دستاوردهای دانشگاه افزود: در حوزه آموزشی نیز برای اولین بار در استان توانستیم هیأت ممیزه دانشگاه را کسب کنیم که وزارت بهداشت به توان متخصصین استان اعتماد نمود و ارتقاء اساتید را به دست خود اساتید استان سپرد که نشان از جایگاه و توان تحقیقاتی و علمی اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایلام دارد.


وی ابراز کرد: در حال حاضر بیش از 
۲۵۰۰ دانشجو در رشته‌های مقاطع مختلف پزشکی در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که با افتخار اعلام می کنیم بیش از ۶۰ درصد این عزیزان بومی استان هستند. همچنین سالانه ۱۲۰ دانشجوی پزشکی و ۳۰ دانشجوی دندانپزشکی در دانشگاه پذیرش می شوند که بیش از ۶۰ درصد این داشجویان هم بومی استان می باشند.


دکتر دل پیشه ادامه داد: هم اکنون در استان بیش از 
۵۰۰ پزشک فوق تخصص، متخصص، عمومی و داروساز مشغول به خدمت به مردم هستند که در مقایسه با سالیان گذشته که از کمبود پزشک در استان رنج می‌بردیم، قابل مقایسه نیست که  این دستاورد و پیشرفت محسوس از توفیقات دولت و نظام اسلامی است.

 

وی خاطرنشان کرد: در حوزه های دیگر همچون غذا و دارو و توسعه فضاهای فیزیکی در بخش های بهداشت، درمان، آموزش و غیره را دارا بوده ایم که به ارتقاء سطح خدمات دهی دانشگاه در استان کمک می کند. 


وی اضافه کرد: طرح تحول نظام سلامت که از افتخارات دولت اسلامی و مفتخر به پشتیبانی مقام معظم رهبری نیز می باشد، در سال آینده با تمام توان تلاش مجموعه دانشگاه تداوم خواهد یافت.

 

دکتر دل پیشه در پایان سخنان خود یادآور شد: انشاءالله بتوانیم سال آینده نیز از راهنمایی‌های عالمانه و نصایح پدرانه حضرتعالی در راستای خدمت مطلوب به مردم استان در حوزه سلامت بهرمند باشیم.

تعداد امتیازات: (4) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (636)
کد خبر: 2294477
  •  سفر وزیر بهداشت، دستاوردهای بی نظیری برای استان داشته است

تاریخ بروزرسانی :96/12/08