طراحی سایت
یکشنبه 30 اردیبهشت 1397
Menu
19

نقش اساتید در تقویت بنیان های علمی در جامعه بااهمیت است

نقش اساتید در تقویت بنیان های علمی در جامعه بااهمیت است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: علم و دانش و نقش اساتید دانشگاه در تقویت بنیان های علمی در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است و با تولید ثروت از علم و دانش می توان در رشد و اعتلای کشور نقش موثری ایفا کرد.


به گزارش خبرنگار وب دا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد باقر هاشمی در آیین تجلیل از اساتید بازنشسته و ارتقا یافته دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز استاد عنوان کرد: در آموزه های دینی علم را به عنوان بهترین آموزه و چراغ راه هدایت انسانها دانسته اند و آموزنده علم نیز دارای شان و جایگاه مهمی است بنابراین یک استاد نه تنها علم و دانش را به دانشجویان عرضه می کند بلکه باید از نظر تربیتی نیز استاد اخلاق برای آنها باشد.


وی در ادامه به بیان روایتی از امام علی (ع) پرداخت و گفت: علم سلطان است، مایه اقتدار است و کسی که به آن دست یابد، اقتدار و عزت را به خود هدیه کرده و کسی که به آن دست پیدا نکند، در عرصه های مختلف ناتوان خواهد بود.


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام مشکلات جامعه را ناشی از عدم تعادل در رشد علوم انسانی همراه با علوم تجربی دانست و افزود: آسیب‌های اجتماعی و .. نشان دهنده فاصله گرفتن علوم تجربی از ارزش‌های اخلاقی و دینی است که در غربی ها نمونه بارز این اتفاق ناخوشایند هستند که با فاصله گرفتن از اخلاق و ارزش های دینی متاسفانه به ظلم و بیداد علیه دیگر کشورهای دنیا پرداخته اند.

تعداد امتیازات: (3) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (819)
کد خبر: 2578143
  • نقش اساتید در تقویت بنیان های علمی در جامعه بااهمیت است

تاریخ بروزرسانی :96/12/08