طراحی سایت
ﺳﻪشنبه 23 مرداد 1397
Menu
09

پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مناسبت عید قربان

پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مناسبت عید قربان

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در پیامی فرا رسیدن عید سعید قربان را تبریک گفت.


به گزارش خبرنگار وب دا، در متن پیام دکتر علی دل پیشه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

عید قربان، يادآور باشکوهترین جلوه ایثار و تعبد در برابر خالق یکتا و موفق بيرون آمدن از آزمون سخت و سنگین الهی حضرت ابراهیم خليل الرحمن(ع) است كه با دل كندن از تمامي تعلقات دنيوي و قرباني كردن نفس سركش، راه و رسم طاعت و بندگي و گذشتن از خود و دلبستگي هاي خود در درگاه حق را به انسان ها آموخت و منشاء پاك ترين عيد مسلمانان شد.


عید قربان عید سرسپردگی و بندگی و عید برآمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش و عید نزدیک شدن دل‌هایی است که به قرب الهی رسیده‌اند. این عید به عنوان باشکوه‌ترین و زیباترین جلوه تعبد و اطاعت در برابر معبود و عالیترین مرحله بندگی و عبودیت به درگاه حضرت باری تعالی است.


 عالی ترین شور در یک انسان ایمان است و حج بلندای بیکران ایمان انسان به خالق یکتاست و اهدای قربانی به آستان دوست، محو کامل خود مداری و خودخواهی و صحنه تلاش مداری، کمال و عدالت جویی است که در عید قربان تجلی یافته است.


اینجانب ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای مظلوم حادثه منا در سال قبل، فرا رسیدن باشکوه ترین جلوه بندگی و ایثار را به مردمان عزیز ایران اسلامی به ویژه مردم شریف استان ایلام تبریک و تهنیت عرض نموده و از پیشگاه با عظمت پروردگار بی‌ همتا سعادت، سلامتی، رستگاری، اقتدار و سربلندی روز افزون را برای همه همگان مسئلت دارم.

 دکتر علی دل پیشه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام

تعداد امتیازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (550)
کد خبر: 3171641
  • پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مناسبت عید قربان

تاریخ بروزرسانی :96/12/08