X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 25 شهریور 1399
 دیدار مسئولان فوریت‌های پزشکی مرکز استان و شهرستان‌ها با رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مناسبت سالروز تاسیس فوریت‌های پزشکی

  دیدار مسئولان فوریت‌های پزشکی مرکز استان و شهرستان‌ها با رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مناسبت سالروز تاسیس فوریت‌های پزشکی

امتیاز: Article Rating


رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه با همراهی مسئولان فوریت‌های پزشکی مرکز استان و شهرستان‌ها به مناسبت چهل و پنجمین سالروز تاسیس فوریت‌های پزشکی کشور با رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش خبرنگار وب دا، در ابتدای این جلسه دکتر علیمرادی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه ضمن تبریک سالروز تاسیس فوریت های پزشکی و تقدیر از توجه ویژه ریاست محترم دانشگاه به این حوزه و اشاره به تاریخچه تاسیس آن در کشور اظهارداشت:

خوشبختانه در مدت ۴۵ سال اخیر که تاسیس فوریت های پزشکی می‌گذرد، در این حوزه توفیقات زیادی حاصل شده و خدمات ارزشمندی به مردم ارائه شده است.
در سطح استان ۴۰ پایگاه فوریت‌های پزشکی وجود دارد که شامل ۲۸ پایگاه جاده‌ای و ۱۲ پایگاه شهری می‌باشند.
پایگاه اورژانس هوایی استان از ابتدای راه‌اندازی، بسیار فعال بوده و به لحاظ عملکرد و تعداد اعزام معمولاً در رده اول تا چهارم کشور قرار دارد.
خوشبختانه با توجه ویژه جناب آقای دکتر کولیوند ریاست محترم اورژانس کشور؛ بالغ بر ۷۰ درصد ناوگان فوریت‌های پزشکی استان نوسازی شده است.
در سال‌های اخیر در سطح استان بیشتر عملکرد فوریت‌های پزشکی، اعزام بیماران به سایر استان‌ها بود که خوشبختانه در حال حاضر با ارتقاء سطح زیرساختهای درمانی و امکانات و تجهیزات مربوطه؛ این رویه تقریباً متوقف شده است.
حمایت و پشتیبانی ریاست محترم دانشگاه از فعالیتهای پزشکی قابل تقدیر است و همواره ایشان توجه ویژه‌ای به این حوزه و رفع مشکلات و چالشهای آن داشته است.
در مجموع در نیمه نخست امسال تعداد ۹۹۲۱ ماموریت شهری و جاده ای داشته‌ایم.
از ابتدای سال تاکنون تعداد ۴۱۹۴۵ مورد تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ استان حاصل شده است.
از کل تماسهای دریافتی اورژانس ۱۱۵، متاسفانه تعداد ۶۷۴۵ مزاحمت تلفنی بوده است.
عملکرد مرکز هدایت عملیات فوریت‌های پزشکی در داخل استان ۱۸۰۸ نفر و در خارج از استان ۱۴۲ نفر بوده است.
عملکرد اورژانس هوایی از ابتدای سال تاکنون ۱۳۳ مورد اعزام بیمار و مصدوم بوده است.
با اهتمام و تلاش و مسئولیت پذیری همکاران فوریت‌های پزشکی استان، تعداد ۲۰۶۹ مورد بیمار مبتلا به بیماری کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در استان تاکنون به مراکز درمانی اعزام گردید‌اند.

در ادامه این جلسه نیز دکتر محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک سالروز تاسیس فوریت‌های پزشکی و تقدیر از خدمات و تلاش‌های شایسته مجموعه مسئولان و پرسنل آن اظهار داشت:
متاسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا نتوانستیم جلسه و همایشی در خور شان و منزلت همکاران محترم فوریت های پزشکی در جهت تقدیر از خدمات این عزیزان برگزار کنیم.
همکاران محترم فوریت های پزشکی استان در سخت‌ترین شرایط، شبانه‌روزی و در سرما و گرما به مردم و جامعه خدمت می کنند.
فوریت‌های پزشکی خوشبختانه با ریاست جناب آقای دکتر علیمرادی و حمایت‌های ویژه جناب آقای دکتر کولیوند ریاست محترم سازمان اورژانس کشور به لحاظ کیفی و کمی و کیفی رشد قابل توجهی داشته است.
در حادثه انفجار کپسول گاز کلر در روستای زنجیره علیا، خدمات رسانی به مصدومان این حادثه به حدی مطلوب بود که در جلسه هیئت دولت در کشور از این خدمات دهی تقدیر به عمل آمد.
فوریت‌ها و اورژانس همواره با بحران‌ها و خطرات و حوادث مواجه هستند و ایثار و فداکاری این عزیزان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و مورد قدردانی واقع شود.
تلاش کنیم که در جهت خدمت به پرسنل زحمتکش فوریت های پزشکی، مشکلات و چالش‌های آنان به حداقل برسانیم.
در عرصه اعزام‌ بیماران و مصدومین شهری باید فرهنگ‌سازی بیشتری شود تا مردم بجای انتقال بیماران و مصدومین؛ از اورژانس و فوریت‌های پزشکی کمک بگیرند.
در حوزه نیروی انسانی توجه ویژه‌ای به فوریت پزشکی شده و برخی از چالش‌ها را در این حوزه توانسته‌ایم رفع کنیم.
گفتنی است که در ادامه این جلسه مسئولان فوریت های پزشکی در مرکز استان و شهرستانها به بیان دیدگاه‌ها، نقطه نظرات، چالشها و مسائل مربوط به حوزه کاری خود پرداختند.

اشتراک گذاری
تصاویر
 •  دیدار مسئولان فوریت‌های پزشکی مرکز استان و شهرستان‌ها با رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مناسبت سالروز تاسیس فوریت‌های پزشکی
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
 • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
 • کد پستی: 6931851147
 • شماره تماس : 08433334060
 • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
 • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
 • کد پستی: 6939177143
 • شماره تماس : 08432227134
 • Email: info@medilam.ac.ir