X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: شنبه 05 مهر 1399
غبار روبی و عطرافشانی گلزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی ایلام

  غبار روبی و عطرافشانی گلزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی ایلام

امتیاز: Article Rating

در هفته گرامیداشت دفاع مقدس و با هدف تجدید میثاق با شهدای گرانقدر هشت سال جنگ تحمیلی، مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی ایلام، توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه انجام شد.

به گزارش مفدا ایلام، به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، در سومین روز از هفته دفاع مقدس، جمعی از مسئولین، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام، با حضور در برنامه غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه، با مقام شامخ شهیدان دفاع مقدس تجدید پیمان کردند.

جانشین مسئول نهاد رهبری در این برنامه با بیان اینکه هرگاه انسان به شخصیت و عظمت شهدا می‌نگرد احساس حقارت می‌کند، اظهار کرد: ما نیازمند یاد شهدا هستیم و هر اندازه این کار را انجام دهیم باز هم کم می‌باشد چرا که یاد شهیدان در لحظه لحظه زندگی ما اثرگذار است.

حجت الاسلام مسعود علی‌حسنی با اشاره به آیات قرآن، عنوان کرد: قرآن کریم بالاترین نگاه و تعبیر را از شهدا دارد، یکی از مهمترین شاخص‌هایی که قرآن برای شهدا در نظر گرفته، شاخص حیات است.

وی ادامه داد: شهدا در کیفیت بهره‌مندی از نعمت‌های الهی در برزخ و درجه حیات برزخی با دیگران متفاوت‌اند یعنی مرتبه حیات آنها بالاتر و از نعمت‌های بهتر و بیشتری نسبت به دیگران برخوردارند و به تعبیر قرآن از رزق عندالرب بهره‌مندند.

جانشین مسئول نهاد رهبری با بیان اینکه زنده بودن شهیدان به معنای تاثیرگذار بودن آنان در زندگی ماست، تصریح کرد: شهدا هنوز هم در متن جامعه نقش‌آفرینی می‌کنند و امروز دشمنان از یاد و نام شهیدان واهمه دارند چون از شهدای عزیز ما و از نظام اسلامی ما آثار و برکات زیادی دیده‌اند.

علی‌حسنی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به لزوم پررنگ نمودن نام و یاد شهدا در جامعه و خصوصاً قشر جوان، اظهار داشت: دشمن نمی‌خواهند فرهنگ و تفکر شهدا در جامعه نهادینه گردد و جوانان نسل جدید هم با همان فرهنگ و با همان گفتمان در برابر آنان بایستند لذا تلاش می‌کنند تا ارزش و اعتبار شهدا را در بین جوانان کمرنگ کنند و لازم است با این تفکر مقابله شود.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • غبار روبی و عطرافشانی گلزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی ایلام
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir