X

دانشگاه علوم پزشکی ایلام :: اخبار

حوزه ریاست درباره ما اخبار
تاریخ انتشار: چهارشنبه 02 بهمن 1398
 کمیته درون بخشی هفته ملی سرطان در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان چرداول برگزار شد

  کمیته درون بخشی هفته ملی سرطان در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان چرداول برگزار شد

امتیاز: Article Rating

جلسه درون بخشی هفته ملی پویش سرطان( ۷ – ۱ بهمن ماه ) با هدف اطلاع رسانی پویش ملی مبارزه با سرطان و کاهش بروز و مرگ و میر ناشی از آن ، بهبود زندگی بیماران مبتلا به سرطان ، افزایش آگاهی و ارتقای سواد سلامت و جلب مشارکت مردم درخصوص قابل پیشگیری بودن سرطان ، خودمراقبتی و ... در محل دفتر معاونت بهداشتی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان چرداول برگزار شد .

مهندس محسن صادقی معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان چرداول با بیان اینکه ۱ تا ۷ بهمن ماه سالجاری به عنوان پویش ملی مبارزه با سرطان و با شعار" سرطان قابل پیشگیری و درمان است با خود مراقبتی و امید " نامگذاری شده است، افزود: داشتن سبک زندگی سالم نقش چشمگیری در کاهش ابتلا به انواع سرطان ها دارد، امروزه سرطان ها از علل عمده مرگ و میر در جهان محسوب می شوند و برخی از سرطان ها در صورت تشخیص به موقع به راحتی قابل درمان هستند.

یونس عبداللهی فرد کارشناس آموزش وارتقای سلامت ، ارتقای سواد سلامت آحاد جامعه ، تشخیص زود هنگام بیماری ، ایجاد محیط زندگی اجتماعی و معنوی سالم ، نقش سازمان های مردم نهاد ، خیریه ، دولتی و ... در پیشگیری از سرطان و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا و خانواده های آنها را مهم دانست .

محمد رضا شریفی کارشناس مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها گفت : هدف کلی از این کمیته کاهش بروز مرگ و میر ناشی از سرطان و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان است.

مسئول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری ها با بیان برنامه عملیاتی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان چرداول درخصوص پیشگیری و کنترل بیماری سرطان ، پیرامون پویش ملی مبارزه با سرطان(۷-۱ بهمن) گزارشاتی را بیان و برنامه هایی را ارائه نمود .

یاد آوری می گردد که در ادامه پیشنهادات و نقطه نظرات حاضرین بیان و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

اشتراک گذاری
تصاویر
  •  کمیته درون بخشی هفته ملی سرطان در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان چرداول برگزار شد
ثبت امتیاز
ستاد مرکزی دانشگاه
  • آدرس : ایلام ،میدان شهید کشوری ،بلوار آزادی
  • کد پستی: 6931851147
  • شماره تماس : 08433334060
  • Email : info@medilam.ac.ir
پردیس دانشگاه
  • آدرس : ایلام، بانگنجاب، بلوار پژوهش،پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام
  • کد پستی: 6939177143
  • شماره تماس : 08432227134
  • Email: info@medilam.ac.ir